KAFFESERVIS, 13 delar, porslin, "Trollslända", Alf Wallander, Rörstrand, jugend, tidigt 1900-tal.
Porslin, reliefdekor av trollslända, underglasyrfärger i violett och rosa.
1 kaffekanna
1 sockerskål
1 gräddkanna
10 koppar med fat
Bruksslitage, smuts, sprickor, nagg. 2 extra fat till kopp medföljer