Räfflad dekor med guldkant. 12 mattallrikar, 8 sopptallrikar, 4 uppläggningsfat, längd 29-33, 2 uppläggningsskålar, längd 25-29 cm, 10 assietter, 9 kaffekoppar med fat, såsskål och kanna, höjd 14 cm..
Slitage. Förgyllning med färgbortfall.