YTTERFODER, 1 st, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal.

Hexagonal form. Dekor famille rosetoner med blommor och bladverk. Höjd 14. Diameter 19 cm. Ett ytterfoder med omfattande lagningar medföljer.

Några repor och fläckar. Ingen garanti att medföljande ytterfoder är intakt.

Lähtöhinta
1 500 SEK