JAN DELDEN, archival pigment print, signerad och numrerad 1/10.
Hästar bakom träd på Djurgården i Stockholm 1972. Bildstorlek ca 40 x 58 cm.
Ej examinerad ur ram.
Publicerad på uppslag s 114-115 i Deldens bok "Människor, politiker och hundar", DN förlag 1994.