17 mattallrikar, 9 djupa mattallrikar,
19 förrättstallrikar, 31 assietter, 2 terriner med lock, 2 såsskålar, 2 kannor på löst fat, 2 uppläggningsfat i olika storlekar, tekanna.
Bruksslitage, repor och märken. Missfärgning och mindre smuts. Nagg och några avslag.