Nystilar

Nystilar

VITRINSKÅP, nyrokoko, sent 1800-tal.

Fanerad. Glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Låda ovantill. Dekor av bland annat uppsvängt krön samt svängda ben. Längd 93 cm, djup 44 cm, höjd 156 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Lösa dekordelar. Fanerskador.

Lähtöhinta
3 000 SEK