PIERRE BONNARD, efter, akvatintetsning, signerad och numrerad 4/9
"La femme au chien" etsad av Jacques Villon, tryckt hos Chalcographie du Louvre, Paris, utgiven av Bernheim-Jeune, Paris.. Plåtstorlek 50 x 24,5.
Ej examinerad ur ram. Bleknad. Gulnad.
Ginestet/Pouillon E 636