PAUL GAUGUIN, POSTUMT TRYCK,Träsnitt, 1893/94 (1921), signerad i blyerts Pola Gauguin imp. Paul Gauguin fait
"Manao Tupapau", numrerad i övre vänster hörn no 80 (av 100) (Japanpapper). 20,3 x 35 cm.
Ej examinerad ur ram. Uppfäst längs övre marginal. Märken efter montering.
Kornfeld, 20 F.b.