Rektangulär, stomme av teak, löstagbara svartlackerade hyllplan, vagnen hoppfällbar, gummiklädda trähjul, längd 69, bredd 51, höjd 72 cm.
Smärre bruksslitage, repor, stötmärken, hjulens gummi något slitet.