Mahogny. Fast stoppad rygg och armlän. Lösa plymåer i sits. Klädsel av brunt skinn. Djuphäftad rygg. Längd 191. Bredd
Slitage. Mahognyn med smärre repor och märken. Ryggens ovandel med skumgummi synligt i skarv.