Aluminium samt textilklädda sitsar. Specialgjord för Århus Teater. Längd 210, bredd 75, höjd 37 cm. För uppställning mot vägg.
Repor, slitage, torkad stoppning. Saknar flertalet skruvar.
Århus Teater.