ANDERS GUSTAF ANDERSSON, miniatyr, gouache. Signerad och daterad 1813. Ram i 18k guld.
Poträtt av man. Ram i 18k guld stämplad 1813. A tergo med hårarbete. Bildstorlek 5 x 4,5 cm.
Troligen mindre retusch. Hårarbetet med slitage. Ej examinerad ur ram.