SPEGELLAMPETTER, ett par, "Regnaholm", ur IKEA:s 1700-tals serie, 1990-tal.
Förgyllt samt bemålat trä. Rektangulära med uppsvängt och genombrutet krön. Svängda ljusarmar av mässing. Brännstämplade på bakstycket. Höjd ca 57,5 cm
Smärre slitage. Märken, fläckar.