Patinerad metall samt förgylld plast. Två lösa hyllplan i rökfärgat glas, fyra hjul varav två svängbara. Längd ca 80 cm, bredd ca 47 cm, höjd ca 74,5 cm.
Slitage. Fläckar. Glaset med repor och rispor.