Kellot
618085

KLOCKTAVLA, olja med urverk och väderkvarn, 1800-talets mitt.

Rektangulärt i guldförgylld ram. Olja på plåt föreställande kyrka, skepp och figurer i landskap. 29x42 cm. Nyckel finns.

Slitage. Förgyllningen med bortfall. Ej funktionstestad. En väderkvarnsvinge saknas.

Lähtöhinta
6 000 SEK