Kellot
616915

GOLVUR, med pendel samt 2 lod, urverket märkt W James, Brecon, England, 1800-talets början.

Fodral i ek. Rak form. Rikt bemålad urtavla med romerska siffror. Längd ca 51, djup ca 26, höjd ca 219 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken samt stötskador. Renoverad och kompletterad, med bland annat delvis senare bemålning. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 500 SEK