I schatull fanerad med mahogny. Schatullets mått längd 27,5, bredd 25, höjd 14cm.
Slitage. Anlöpningar. Ej fullständigt genomgången. Ej funktionstestad. Märken och repor. Schatull med skador. Nyckel saknas.