VILSTOL, 1900-talets första hälft.

Vilstol i ek, justerbart viloläge med mekanism i metall, böjda armstöd, svarvade trädetaljer vid benställning, tygklädd sittdel och armstöd. Längd 180cm, Bredd 66cm.

Brukslitage, solblekt tyg, skavmärken, fanerbortfall, rost.

Lähtöhinta
2 000 SEK