FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER, Färgseriegrafi, numrerad 361/3000 samt PORTFÖLJ.
"Street for survivors" ur serien "Look at it on a rainy day (The Regentag portfolio). Bildstlk 48 x 65 cm. Träportfölj från samma serie, med reliefprägling och färgserigrafi på framsidan. 54,6 x 72,3 cm.
Ej examinerad ur ram. Portfölj med slitage.