ERIC H OLSON, skulptur, "Optochromie". Signerad Eric H Olson /70. Säljes till förmån för "Läkare utan gränser".
Glas, höjd ca 25 cm. På piedestal med belysning. Tot höjd inkl piedestal ca 124 cm.
Senare montering på piedestal. Mindre ytslitage. Ej funktionstestad.