BARSKÅP, "Varié", Arne Wahl-Iversen, IKEA, 1960-tal.
Teakfanerat. Övre klaff med bakomliggande inredning av spegel, glasplatta samt belysning. Underdel med dörrpar och två bakomliggande lösa hyllplan. Längd 100, bredd 46, höjd 113 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fläckar, märken, rispor. Belysning ej funktionstestad.