Vikbar skiva. Detaljer i gulmetall. Brännstämplad Blå station. Bordet formgivet 1993. Längd 204, bredd (med båda skivor utfällda) 75, höjd 75 cm.
Bruksslitage. Ytslitage i form av bl a fuktfläckar och brännmärken.