Rikt dekorerat fodral med balusterform. Verket märkt VON O A HBA samt LLS. Höjd ca 254
Slitage, repor och märken/ enstaka mindre stötmärken. Enstaka materialbortfall.Lod saknas samt visare. Senare bemålning. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.