3 st stolar sengustavianska med genombruten rygg med spjälknippe. Lös stoppad sits. Kopplade ben.
2 st karmstolar sam stol samt med senare målning och bronsering. Genombruten rygg med spjälknippe. Lös stoppad sits. Kopplade ben.
Pall med kannelerade ben. Runt bord med kopplade ben. Diameter 70 cm. Höjd 70 cm.
Bruksslitage. Märken och repor. Senare bemålning. Torrsprickor. Senare förstärkningar.