SALTKAR, ett par, samt SERVETTRING, sterlingsilver Danmark, bla Harald Nielsen för Georg Jensen. Vikt ca 60g.
Servettring Georg Jensen, längd 4cm. Ett par emaljerade saltkar med skedar Anton Michelsen, dekor av blomma, diameter 5cm.
Bruksslitage. Repor.