MATSALSBORD, gustaviansk stil, modern tillverkning.
Gråmålat med blåa detaljer. Sex nedåt avsmalnande kannelerade ben. Längd 125, bredd 115, höjd 75 cm. Tre iläggsskivor. Bredd 60 cm vardera.
Smärre slitage och enstaka repor. En iläggsskiva med stötskada upptill.