KAFFESERVIS, 14 delar, porslin, empire, 1800-talets första hälft.
Dekor i blått och guld. Kaffekanna, sockerskål med lock, kanna, skål samt 10 cylindriska koppar med fat. Kaffekannans höjd 19 cm.
En kopp med lagad hänkel. En kopp med defekt hänkel. En kopp med spricka. Smärre glasyrslitage.