Muut
606349

VINDFLÖJEL, trä och smide, möjligen 1800-tal eller äldre.

Skaft av trä. Flöjelns längd ca 32 cm. Total höjd 123 cm.

Slitage. Sprickor. Rostangrepp. Färgrester.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift tidigare Gamla Kvillinge prästgård, revs omkring 1930.

Lähtöhinta
2 000 SEK