Silverplatina reproduktion daterad 1908. Bildstrl inkl. originalram: 47x40
Ingår i Stockholms Stadsmuseums fotografisamling: Negativ nr: E 8764.
Slitage, smärre skador, enstaka retusch. Ej examinerad ur ram.
Rolf Söderberg: "Stockholmsliv i Anton Blombergs bilder 1893-1914.