Stiliserad dekor av växter och droppar. Två små hänklar på vardera ljusstaken. Stämplade WMFB 1/0 OX och B WMF 1/0 OX. Höjd 15 cm.
Smärre slitage. Bär gravyr 1866 1/12 1916.