ANDERS ZORN, etsning, "Max Liebermann", signerad i blyerts, signerad och daterad 1891 i plåten.
Plåtstorlek ca 23,8 x 15,9. Med dedikation "Á mon ami Max Liebermann bien cordialement".
Ej examinerad ur ram. Gulnad.
Asplund 55, Hjert & Hjert 39.