12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar 12 assietter, sockerskål, gräddsnipa, 2 karotter, 2 uppläggningsfat.
Slitage i form av fläckar och smärre repor. Klister och märkningar från prislappar. På sockerskålen hårdare klisterrester. Spricka i en av assietterna. Smärre tillverkningsdefekter på tre delar.