TAKLAMPA, 1900-talets första hälft, höjd ca 9 cm.

Stomme i gulmetall med genombruten dekor. Under stommen papper samt textil. Åtta ljuspunkter. Diameter ca 59 cm.

Bruksslitage. Fläckar och anlöpningar. Sprickor/skador. Några delar något skeva. Detaljer saknas på ovansida. Senare textil samt papper. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK