SIDEBOARD, 1900-talets första hälft.

Mahogny. Målad dekor av kineserier. Uppsats med glas. Skiva av vit marmor. Dörrpar med bakomliggande förvaring, beslag av mässing. På hjultrissor. Bredd 107. Djup 46. Höjd 130 cm.

Marmor med några fläckar. Glas med något nagg. Slitage, repor och märken. Obetydligt nagg på marmor.

Lähtöhinta
2 500 SEK