WOLF VOSTELL, ASSEMBLAGE, signerad med dedikation till Yoshio Nakajima. sam BOK.
Fotografi, ram, plast, gummisnöre m.m. Höjd 31, längd 24, bredd 3. Bok - "Vostell" edition 17, Galerie Block, Berlin 1969.
Bruksslitage, hål o brända delar ingår i konstverket.
Gåva till konstnären Yoshio Nakajima, därefter till Konstnären och situationisten Jörgen Nash som i sin tur givit den till nuvarande ägare.