Benställning av björk. Skivan fanerad med alm och rot. Kopplad benställning. Längd 110. Bredd 61. Höjd 61 cm.
Solblekt skiva. Smärre fanerskada. Slitage, repor och märken. Mindre skada på bordsskiva.