Online-teemahuutokaupat
The fascination of China F570
Huutokauppa:
The Iconic artist Vesa-Matti Loiri – memorabilia E1125
Huutokauppa:
Dine in Style F513
Huutokauppa:
Classic Art Online F575
Huutokauppa:
Contemporary Art Online F560
Huutokauppa:
Harald Wiberg – Hunting Dogs F576
Huutokauppa:
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

Alf Wallander

(Ruotsi, 1862-1914)
Alf Wallander
(Ruotsi, 1862-1914)

GOLVVAS, flintgods, jugend, Alf Wallander, Rörstrand, tidigt 1900-tal.

Blå dekor av blommor och bladverk. Märkt "Dessin Alf Wallander". Höjd 56 cm.

Slitage. Krackelyr. Spricka.

Lähtöhinta
2 000 SEK