PORTRÄTTRELIEF, förgylld brons, empire, 1800-talets första hälft.
Föreställande Konung Karl XIV Johan (1763-1844) samt Drottning Desideria (1777-1860). 7x7 cm.
Slitage, anlöpningar, senare montering.
Med inskription. Eugenie Desiree Reine Charles Jean Jules Roi de Suede