SKÅL, glas. Ingeborg Lundin, Orrefors, Graal, 1960-tal.
Rund utsvängd form på klar fotklack. Dekor i Graalteknik av växtslingor i svagt gult mot klarblå fond. Signerad ORREFORS EXPO Ingeborg Lundin. Troligen unik. Höjd 14,5, diameter 25,3 cm.
Någon obetydlig repa.