SERVISPORSLIN, 74 delar, bl a "Summerfugl" Bing & Gröndahl.
19 kaffekoppar i tre olika storlekar och modeller, 32 fat till kaffekoppar i olika storlekar och modeller, 12 assietter i två storlekar, skål, kaffekanna samt kanna.
Flera 2:a sortering. Bruksslitage. Något mindre nagg.