CARL LARSSON, etsning, signerad.
"Nyårskort 1889". Enligt uppgift utställt på Falu Konsthall i början av 1940-talet. Plåtstorlek 12x8 cm.
Ej examinerad ur ram. Lätt gulnad. Ark något buckligt.