10 assietter,
8 förrättstallrikar,
9 mattallrikar,
4 djupa mattallrikar,
2 mindre matskålar,
vas,
5 uppläggningsfat i olika storlekar och modeller,
större kanna,
såssnipa,
gräddkanna,
sockerskål med löst lock,
4 kaffekoppar med fat,
salt och pepparkar,
ett par ljusstakar.
Smärre bruksslitage, repor och märken samt enstaka nagg. En kopp med spricka. Smuts.