Rester av målning. En låda i sarg, lådfront daterad 1861. Bredd 102. Djup 70. Höjd 77 cm.
Skivan med kraftigt färgbortfall. Slitage, repor och märken. Avslag. Torrsprickor. Skivan med några hål.