Senare målning. Kompletterat med uppsvängt, skuret krön. Spröjsat dörrpar med bakomliggande hyllplan. En låda under dörrpar. Bredd 61. Djup 25. Höjd 97 cm.
Slitage, repor och märken. Någon torrspricka.