Fanerad med olika träslag. Oval form. Nedåt avsmalnande ben. Längd 100, bredd 65, höjd 73cm.
Bruksslitage. Fanerskador. Sprickor. Förstärkt. Märken. Repor. Reneevrat och kompletterat