Muut
590757

SKRIN/BLÄCKSTÄLL, emalj och tenn, rokokostil, 1800-tal.

Böljande form. Dekor av blomster och putto. Invändigt med plats för bläck och sand. Längd 13, bredd 9, höjd 6cm. Märkning undertill.

Bruksslitage. Repor. Emaljskador. Anlöpningar. Gulnad.

Lähtöhinta
1 500 SEK