BORDSPENDYL, nyrenässans, 1800-talets andra hälft. Ph Mourey.
Förgylld och bronserad, rikt genombruten dekor med medeltida riddare med stegrande häst. Svärtade plattor. I glaskupa. Längd 32, bredd 12, höjd 44 cm. Nyckel finns.
Ej funktionstestad. Fläckar, smärre ytslitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?