PLUNTA OCH SUPKOPPAR, 7 delar, mässing och förgylld mässing, Pierre Forsell, Skultuna, 1900-talets första hälft.
Oval plunta samt sex runda koppar. Pluntans höjd ca 17 cm. Kopparnas diameter 6 cm.
Slitage. Några repor. Plunta med något anlupen botten.