Blåmålat underrede, låda i sargen. Längd 117 +(2 klaffar á 60), bredd 84, höjd ca 73 cm.
Skador och slitage, märken, repor, pigmentbortfall. Renoverad och kompletterad bla delvis senare målad och senare ben.