ANDERS ZORN etsning, "Sir Ernest Cassel", signerad i blyerts, signerad och daterad 1909 i plåten.
Ètat 5. Plåtstorlek 19,8 x 14,9cm.
Oramad, lös i passepartout. Naggade kanter på blad. Gulnad. Blyertspåskrift i marginal.
Asplund 226, Hjert & Hjert 146.